Jak poznat, že tvému organismu chybí elektrolyty?

Jak poznat, že tvému organismu chybí elektrolyty?

.
První hit tohoto léta Načítání Jak poznat, že tvému organismu chybí elektrolyty? 3 minut

Bolest hlavy, svalové křeče, chronická únava, ale i nadměrné zadržování vody v těle. Nejen to jsou příznaky chybějících elektrolytů ve tvém těle. Proč jsou pro člověka tolik zásadní? A jak nám mohou pomoc nejen během sportu, ale i při úžehu nebo střevních potížích?

I když člověk o elektrolytech nikdy neslyšel, obešel by se bez nich jen stěží. Tvoří totiž až 60 % našeho těla! 

Jde o ionizované minerály, které při kontaktu s vodou dostávají kladný nebo záporný náboj. Tím dokáží šířit vzruchy, přenášet reakce a především regulovat rozložení vody vně i uvnitř buněk. Dalo by se tedy říct, že právě elektrolyty udržují naše buňky dokonale hydratované.

 

Jaké elektrolyty najdeš v našich Microlyte drincích?

 

Sodík
  • Udržuje rovnováhu tělních tekutin (homeostáza) 
  • Reguluje krevní tlak
  • Udržuje správnou činnost svalů a srdce
Draslík
  • Udržuje vodní a elektrolytovou rovnováhu v těle
Hořčík
  • Podílí se na procesu dělení buněk a udržení normálního stavu zubů a kostí
Vápník
  • Zajišťuje pevnost kostí a zubů
Chloridy
  • Udržují rovnováhu kyselin, přenáší nervové impulsy a regulují průtok tekutin

 

Co se tedy děje, když nám elektrolyty schází?

Chybějící elektrolyty mohou způsobit chronickou únavu, bolest hlavy, špatné trávení nebo zácpu, brnění v končetinách, časté pocity žíznivosti, nepravidelný srdeční tep, ale i zdánlivé nabírání na váze kvůli zadržování vody.

Podle posledních studií naopak dokáží elektrolyty pomoci při bolestech hlavy, zlepšují spánek, podporují fungování srdce a snižují i deprese. 

 

Kdy dodat elektrolyty?

 

Při sportu

Elektrolyty se z těla nejčastěji vytrácí nadměrným pocením. Proto není překvapením, že jsou pro sportovce zcela nezbytné a o jejich doplnění by ses měl/a postarat po každém cvičení.

 

 

Dopřej si správný pitný režim díky našim Funkčním Lahvím a Termoskám. Teplotu tvého nápoje udrží za každého počasí.

 

V létě

Horko a nadměrné pocení jsou pro tělo velká zátěž. Místo slazených nápojů raději sáhni třeba po Microlyte BERRY, který ti dodá minerály i vitamíny a organismus nezahltí zbytečnými cukry.

 

Při úpalu nebo úžehu

Sluníčka se zvlášť po zimě neumíme nabažit. Pokud to však přeženeš, není nic lepšího než tělo zavlažit a dodat buňkám potřebné ionty. Tělo díky tomu dokáže rychleji regenerovat a bojovat i s bolestí hlavy.

 

Během střevní chřipky

Blížící se doba dovolených přináší nejen zážitky, ale i střevní potíže. Po zvracení nebo průjmu se doporučují právě electrolyty, které tělu dodají ztracené minerály. Díky vitamínům v naší Microlyte řadě se navíc postaráš o to, aby tělo s nákazou dokázalo lépe bojovat.

 

Ochutnávkový set Microlyte je doslova nabitý vitamíny! Obsahuje A, B1, B3, B5, B6, B7, B12, C a E.

 

Po párty

Alkohol obrovsky vysušuje, a proto byste na elektrolyty neměli zapomínat ani během bujarých večírků. Osvěžující nápoj je vhodné vypít už večer před spaním a ujistit se, že tak zmírníš sucho v ústech i bolest hlavy.

Chytrý pitný režim zkrátka pomáhá!